Atlantisch zeilavontuur in lokale recepten

Milazzo: weer naar het “vasteland” van Sicilië

Na de Eolische eilanden varen we weer eens naar de kust van Sicilië zelf. het voelt alsof we naar het vasteland gaan, hoewel je nog steeds naar een eiland vaart natuurlijk. 17 mijl, alweer zonder wind.

zicht op Milazzo-haven

kappertje hier voor 15 euro incl wassen….

zicht op de middeleeuwse burcht van Milazzo

zicht op Milazzo’s landpunt vanaf de burcht

Milazzo ligt op een heel smalle landpunt die een mijl of drie de zee in steekt en meer dan 100m hoog is. Alweer een strategische ligging dus.

de haard in de oude Normandische toren uit ca 1200. Alles van lavasteen

Zelfs in de oudheid waren hier al burchten (van de Grieken, die het Mylae noemden), de Romeinen, de Noormannen en de Swaben (von Honhenstauffen). De burcht die er nu nog te bezoeken is, stamt uit de middeleeuwen en is gebouwd in opdracht van Frederik von H. De totale oppervlakte binnen de intacte muren misschien wel 2/3 van Naarden vesting. Alleen staan er nog maar een paar gebouwen overeind. Het is een imposant geheel, Hier is in ca 1860 de beslissende slag om Sicilië gewonnen door onze vriend Garibaldi met zijn 1000 man en begon de eenwording van Italië.

de burcht, in gebruik als gevangenis tot 1960

toegangspoort tot de burcht, 100m boven de haven gelegen

Eén reactie

  1. Frank Jasper

    Je ziet er weer “keurig” uit!

    Verstuurd vanaf mijn iPhone

    >

    28 augustus 2017 om 13:14

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s